W trakcie istotnych dla nas wydarzeń za każdym razem chcemy prezentować się fantastycznie. Ale wielu z nas zależy także na tym, aby nie było zbyt drogo, gdyż najprawdopodobniej jest to komplet tylko na jeden wieczór. To duży błąd. Pamiętajmy, iż w przypadku prawidłowo dobranego garnituru, jest to ubiór na wiele lat i zaraz przekonamy się dlaczego. Niezależnie bowiem od kwestii finansowych zdarzają się w życiu sytuacje, w których warto zainwestować w ubranie uszyte na miarę, idealnie dopasowane do osobistych preferencji i gabarytów.

Czy garnitur szyty na miarę musi dużo kosztować?

To zdanie stanowi najczęściej powielany mit, szczególnie w środowisku męskim, to znaczy – garnitur kupiony w sklepie jest bardzo drogi, nie mówiąc już o takim szytym na miarę. Dużo zależy od tego, jakiego krawca wybierzemy, oraz jaki materiał zostanie użyty przy komponowaniu naszego garnituru, taką kwotę będziemy musieli za niego zapłacić. Ceny na rynku są bardzo różne, jednak przeważnie wahają się od 1500 do 4000 tysięcy złotych. Więc odpowiedzi na pytanie, czy jest to duży czy mały koszt, każdy z nas musi udzielić sam, ponieważ jest to kwestia bardzo indywidualna. Ale pamiętajmy, ażeby w komplecie do tego pytania, zadać sobie jeszcze jedno – jak chciałabym/chciałbym wyglądać w swoim nowym garniturze?

Dlaczego opłaca się przeznaczyć pieniądze na garnitur szyty na miarę?

Najbardziej wartościową zaletą garnituru szytego na miarę jest to, jak w nim wyglądamy. W każdym przypadku, zwłaszcza w kategorii odzieżowej, lepiej wyglądają rzeczy, które są dobrane dobrze do właściciela. Czujemy się wówczas bardziej wyraziści, a wszystkie atuty są wyeksponowane. Warto również zwrócić uwagę na to, iż oczywiście garnitur nie towarzyszy nam codziennie, ale w tym tkwi jego siła. Pamiętajmy bowiem, że jest to strój, który ma nam służyć właśnie w specjalnych okazjach, w których zawsze chcemy wyglądać świetnie i czuć się pewnie, a szczególnie wygodnie.

Jaka jest największa różnica między garniturem od krawca, a takim ze sklepu?

Największą różnice poczujemy w komforcie noszenia. Musimy być przygotowani na to, iż w sklepie nie będzie idealnych rozmiarów pod nas – co jest wiadome. Szwalnie, posiadające kontrakty ze sklepami, szyją ubrania rozmiarowo, wedle ogólnie przyjętych rozmiarów. M L czy S, to najbardziej popularne aktualnie rozmiary. Jest możliwość, że będą się różnić między sobą nawet w granicach tej samej marki, jednak nie zmienia to faktu, że nadal nie będą dopasowane do nas idealnie w każdym fragmencie naszego ciała. Ktoś może posiadać zbyt duże biodra do rozmiaru M, a kolejny zbyt szeroką klatkę piersiową, żeby móc kupić S-kę. Gdy wybieramy się na przymiarki do krawca wszystkie te problemy, a przede wszystkim nasze niedoskonałości nie mają znaczenia. Każda część naszego ciała zmierzona jest osobno i na podstawie tych wymiarów projektowana jest nasza druga skóra na imprezy okolicznościowe i eleganckie wyjścia.

W jaki sposób znaleźć odpowiedniego krawca?

Gdy jesteśmy już zdecydowani na to, iż chcemy posiadać garnitur uszyty na miarę pora na to, żeby znaleźć perfekcyjnego krawca. Wiele oczywiście zależy od tego, w jakim mieście mieszkamy. Dobrze będzie w takowej sytuacji posłużyć się ewentualną rekomendacją przyjaciół lub znajomych. Mamy możliwość też wykorzystać internet w procesie szukania perfekcyjnej dla nas propozycji. Jak mawiają, wszystkie chwyty dozwolone, pamiętajmy, że najistotniejszy jest indywidualny komfort i znalezienie dobrego krawca.

Źródło: Firma szyjąca garnitury na miarę online

Być może zainteresuje Cię również: