Mówi się że zdrowy uśmiech to nasza wizytówka. Próchnica i obrażenia mechaniczne to najczęstsze przyczyny powstawania ubytków zębach. Dziury w uzębieniu są nie tylko mało estetyczne ale mogą prowadzić również do nieprzyjemnych konsekwencji zdrowotnych. Do takich liczy się przemieszczanie okolicznych zębów, które niesie za sobą wady zgryzu. Gdy powstają luki należy odwiedzić gabinet protetyczny jak najszybciej. Postaramy Ci się przybliżyć najpopularniejsze metody.

Protezy dentystyczne

Protetyka ma wiele sympatyków, wiąże się z mniejszym kosztem niż implantologia,a także przebieg jest dużo krótszy. Protezy możemy podzielić na stałe i ruchome. Do stałych zaliczamy takie które wyjmujemy na noc. Ich mankamentem jest to że musimy je oczyścić z resztek jedzenia, są również bardziej obszerne niż protezy stałe czy implanty. Pacjent musi zaadaptować się do noszenia ich. Współczesne protezy są bardzo zbliżone do wyglądu fizjologicznych zębów a ich dopasowanie w pracowni protetycznej zapewnia komfort użytkowania. Protezy stałe to mosty oraz korony, które protetyk mocuje do zębów pacjenta. Korony zostają przymocowane do bazy stworzonej ze stałego zęba, a mosty do otaczających zębów. Do założenia mostu lub korony trzeba spiłować ząb. Może to budzić lęg, natomiast jeśli jesteś po leczeniu kanałowym nie ma to większego znaczenia.

Implanty dentystyczne

Implanty to bezsprzecznie jedno z najtrwalszych rozwiązań, ale też najbardziej skomplikowanych. Podczas operacji dentystycznej tytanowa śruba zabespieczająca implant osadzana jest w kości, co imituje naturalny korzeń zęba. Po skończonej operacji trzeba poczekać parę miesięcy, żeby implant zrósł się z tkanką, co istotnie wydłuża proces leczenia. Jako ostatni etap na śrubie osadzana jest korona, którą robi pracownia protetyczna. Jest to proces mniej inwazyjny niż protezy stałe, ponieważ nie uszkadza się okolicznych zębów. Protetyk odwzorowuje jedynie brakujący ząb. Wszystkie opisane sposoby są dostępne w naszej pracowni protetycznej w Częstochowie, umów się na wizytę a znajdziemy wspólnie najlepsze dla Ciebie rozwiązanie.

Być może zainteresuje Cię również: