Wybór bezpiecznego podłoża to jeden z ważnych etapów projektowania miejsca zabaw. Producenci bezpiecznych nawierzchni prześcigają się w wykorzystywaniu coraz to nowszych materiałów mających zapewnić jak największy poziom bezpieczeństwa naszym dzieciom. Jednak w dalszym ciągu najbardziej powszechnym podłożem jest piasek. Nie jest on właściwym wyborem, ponieważ trzeba go regularnie uzupełniać. Niemożliwe jest również utrzymanie higieny tej nawierzchni. Na placu zabaw, gdzie można bawić się powyżej 1 m muszą znajdować się bezpieczne nawierzchnie. Niedozwolone jest stosowanie twardych materiałów, takich jak cegły czy beton. W Theta Łódź możesz dostać całą gamę bezpiecznych nawierzchni, które uchronią od niebezpiecznych wypadków.

Maty i panele gumowe – podłoże jak puzzle

Theta Łódź to producent bezpiecznych nawierzchni, który proponuje tartan na place zabaw. Materiał, z którego jest wykonany nie potrzebuje specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych, a paleta wzorów jest bardzo szeroka. Maty na plac zabaw dzięki materiałom użytym do ich produkcji zabezpieczają i amortyzują upadki, są one także antypoślizgowe. To świetne rozwiązanie na lata dlatego, że wykazują one dużą wytrzymałość na promieniowanie UV oraz warunki pogodowe.

Nawierzchnia wylewana

Rozwiązanie, to jest ulubionym narzędziem projektantów. Występuje w wielu barwach i daje dużą dowolność. Możesz zaprojektować różne wzory lub oznaczyć kolorem ciągi komunikacyjne, co jeszcze bardziej podniesie bezpieczeństwo dzieci. Świetnie sprawdza się na dużych powierzchniach placów zabaw i boisk. To podłoże jest najbardziej wytrzymałe i wykazuje dużą odporność na wszelkie usterki.

Maty przerostowe – ekologiczne i naturalne

Możesz zastosować matę przerostową, gdy zależy Ci na maksymalnie naturalnym charakterze placu zabaw. Jest to nie tylko bezpieczne podłoże na plac zabaw, ale również rozwiązanie dobre dla planety. Surowiec, z którego są wyprodukowane został ponownie przetworzony. W dużym stopniu zabezpiecza przed konsekwencjami upadku, nawet tych z 3 metrów. Tego typu nawierzchnię można kosić jak tradycyjny trawnik i nie sprawiają żadnych trudności w czasie używania.