Angiologia to jedna z najbardziej nowoczesnych dziedzin medycyny. Zajmuje się sprawami z pogranicza między innymi neurologii, kardiologii czy chirurgii naczyniowej. Można przypuszczać, że niewiele osób zdaje sobie sprawę, w jakich sytuacjach należy udać się do angiologia i w jakiego typu schorzeniach jest on w stanie nam pomóc. A zakres jego działań jest niezwykle szeroki: badanie dopplera tętnic szyjnych, laserowe leczenie żylaków, USG żył kończyn dolnych… jest tego mnóstwo!

Kiedy warto udać się do angiologa?

Angiolog para się nade wszystko wszelkimi przypadłościami powiązanymi z nieprawidłowym funkcjonowaniem naczyń krwionośnych i limfatycznych. Z racji niezwykle wąskiego zakresu swojej dziedziny, lekarz ten regularnie współpracuje ze specjalistami innych, choć bliźniaczych, dziedzin lekarstwa. Łącząc swoje wysiłki, są oni w stanie zapobiec najbardziej niemiłym przypadłościom. 

Jeśli chodzi o choroby, które wykrywa angiolog, to wachlarz jest niezwykle szeroki. Pośród nich są między innymi tętniaki, lecz również zatorowość płucna, zespół stopy cukrzycowej czy obrzęki limfatyczne. Dlatego jeśli tylko podejrzewasz, że Twoje naczynia działają w niezdrowy sposób, warto pójść do angiologa, który na pewno doradzi, co należy w konkretnej sytuacji zrobić. Może podjąć się leczenia samemu lub zlecić leczenie u specjalisty z jednej z bliźniaczych dziedzin. 

Jeśli szukasz najlepszego angiologa, zwłaszcza w okolicach Suwałk, sprawdź Medbuk.

Jakie usługi zapewnia angiolog?

Wśród licznych zabiegów, jakich podejmuje się angiolog, jest między innymi laserowe leczenie żylaków, dzięki któremu bardzo szybko można pozbyć się tej przypadłości lub znacznie ją złagodzić. Podejmuje bardzo często również czynności profilaktyczne takie jak badanie dopplera tętnic szyjnych czy USG żył kończyn dolnych, które są w stanie określić wszelkie stany zapalne czy dolegliwości. Umożliwia to szybką i sprawną reakcję. 

Być może zainteresuje Cię również: