Siatkówka to naprawdę lubiana gra zespołowa. Regularnie grają w nią uczniowie podczas lekcji wychowania fizycznego, jest również rozchwytywana w trakcie letnich wyjazdów – mowa tutaj rzecz jasna o jej plażowej odmianie. Jeśli chcemy podejść do niej poważnie, nie można zapominać o odpowiednim wyposażeniu boiska. Jaki sprzęt sportowy jest niezbędny, aby mecz się odbył?

Jak wybrać odpowiednią siatkę oraz słupki do siatkówki?

Ciężko wyobrazić sobie boisko do siatkówki bez siatki. Aktualnie producenci proponują siatki w kolorze białym oraz czarnym. Cena, jaką musisz zapłacić za tego rodzaju sprzęt sportowy nie jest przesadnie pokaźna, ale należy mieć na uwadze także zakup pewnych dodatkowych akcesoriów. Siatkę trzeba bowiem na czymś powiesić. Do tego przeznaczone są słupki do siatkówki (http://www.stempel-sport.pl/index.php/pl/siatkowka/91-slupki-do-siatkowki), które mogą mieć owalny bądź prostokątny przekrój. Słupki do siatkówki wyposażone są w specjalny naciąg, dzięki czemu siatkę można zawiesić na odpowiedniej wysokości.

Jak przygotować się do profesjonalnego meczu siatkówki?

Jeśli mecz ma być naprawdę poważny, to przy boisku nie może zabraknąć stanowiska sędziowskiego. Dobrze jest postawić na specjalną osłonę, która zapewni sędziemu bezpieczeństwo i zminimalizuje ryzyko ewentualnej kontuzji. Na każdym boisku musi znaleźć się też piłka. Przepisy dokładnie określają jej obwód oraz masę, która musi wahać się od 260 do 280 gramów. Rzecz jasna jeśli mecz nie jest aż tak profesjonalny, to nie trzeba zwracać uwagi na dokładne wymiary i wagę piłki. Dobrze jednak zainwestować w dobrej jakości sprzęt sportowy, który sprawi, że gra będzie przyjemna – niezależnie od szczebla rozgrywki. Dzięki temu zawodnicy mogą odczuwać nie tylko satysfakcję, ale i radość z tego sportu.

Być może zainteresuje Cię również: