Czym różni się przyczepa campingowa od kampera?

Kamper jest całym samochodem. Wygląda w pewnym stopniu jak ciężarówka, posiada szoferkę i miejsce do spania, łazienkę oraz kuchnię. Jest to pojazd zrobiony specjalnie dla turystyki, daje ogromną mobilność i jest bardzo komfortowy dla kierowcy, który przestaje się martwić, że ciągnie przyczepę. Zajmuje też zdecydowanie mniej miejsca niż przyczepa campingowa. Do bycia kierowcą dużego odsetka kamperów starczy typowe prawo jazdy kategorii B.

Przyczepa campingowa nie posiada silnika ani szoferki – konieczne jest holowanie jej aby ją przetransportować do docelowej lokalizacji. Zaletą przyczepy jest możliwość postawienia jej w jednym miejscu na dłużej, a okolice zwiedzać samochodem. Trzeba być świadomym, że nie wszystkie auta dadzą radę holować przyczepę campingową – musi mieć właściwe cechy i hak.

Wszystko na temat wynajmu przyczep campingowych i kamperów

Zakup kampera oraz przyczepy campingowej ma prawo uchodzić za duży wydatek, w szczególności jeżeli chcemy podróżować nim raz w roku. W takiej sytuacji korzystna może okazać się wypożyczalnia kamperów i przyczep campingowych. Podczas wynajmu przyczepy klient dostaje przyczepę, która jest w pełni przygotowana do wypoczynku. Nie trzeba samemu zamartwiać się o podkłady nieprzemakalne na materacach albo butle z gazem. W środku lata wynajem przyczepy możliwy jest na minimum 7 dni.

Aby wynająć kampera oraz przyczepę z wypożyczalni, trzeba wydrukować i podpisać umowę wynajmu przyczepy. W Legion – kampery Gdańsk jest się zmuszonym do złożenia deklaracji ile ludzi będzie nią jechało i jaka jest przybliżona trasa wypoczynku. Możecie zostać poproszeni o wpłacenie kaucji zwrotnej, która stanie się gwarancją w razie uszkodzenia albo zabrudzenia przyczepy albo kampera.

Parkowanie kampera i przyczepy campingowej w Gdańsku

Bardzo popularne jest stawianie kamperów i przyczep na kempingach, gdzie za opcjonalną opłatą można przyłączyć media. W Gdańsku można znaleźć jednak trochę lokalizacji, gdzie jest możliwość żeby postawić przyczepę campingową oraz kampera i będą to po prostu parkingi, a nie pola namiotowe. Jako przykład tego typu lokalizacji jest parking w Brzeźnie, tuż przy plaży. Niestety nie podepniemy tam wody albo prądu, jednak jest to dużo korzystniejsza cenowo opcja niż camping. Kolejnym podobnym terenem będzie parking na Westerplatte, który także jest przy samej plaży. 

Dla turystów, którym nie zależy na bliskości plaży nad morzem, może satysfakcjonować parking obok jeziora Jasień. Jest w przepięknej lokalizacji, obok lasu i z wieloma ścieżkami rowerowymi.

Być może zainteresuje Cię również: