Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że dla bardzo wierzących osób oraz ich najbliższych niezwykle istotne są uroczystości takie jak pierwsza komunia święta czy chrzest. Choć nie można zaprzeczyć ich wymiarowi duchowemu, to w momencie, w którym jesteś krewnym, znajdujesz się przed pewnym dylematem: jaki upominek nabyć? Czy obrazki srebrne to nadal stosowny podarunek?

Co kupić z okazji uroczystości duchowej

Rzecz jasna bardzo popularnym rozwiązaniem jest sprawienie ciekawego gadżetu. Jeśli chodzi o komunię świętą, wiele osób decyduje się, by wręczyć smartfon czy aparat fotograficzny. Dziecko może być zadowolone z tego typu podarunku, ale jeśli wiele osób wpadnie na takie rozwiązanie, może być takowych zbyt dużo. Stąd też dobrze jest pomyśleć nieco nieszablonowo i wykazać się sporą kreatywnością. 

Obrazki srebrne to piękna pamiątka

Bardzo dobrym pomysłem będzie na przykład sprezentowanie różnych drobnostek związanych konkretnie z religią oraz duchowością – w końcu na tym opierają się takie wydarzenia, jak chrzest i pierwsza komunia święta. Można zdecydować się na przykład na obrazki srebrne z motywami z Pisma Świętego. Ciekawe są także obrazki srebrne ze świętą rodziną. W końcu są powiązanym z uroczystością kościelną motywem.

Zdaje się, że srebrny obrazek na komunię czy też bierzmowanie nie jest zbyt robiącym wrażenie prezentem, a dziecko na pewno będzie chętniej korzystać z rowerów czy aparatów fotograficznych, ale warto uświadomić naszą pociechę, że równie istotne, co rzeczy materialne, są upominki o charakterze duchowym, które mogą utwierdzić nas w wierze oraz czynić dobrą osobą. Srebrne obrazki są w związku z tym bardzo dobrym pomysłem, aby dziecko nie dało się ponieść materializmowi i pamiętało o wszelkich chrześcijańskich wartościach. Może być za to wdzięczne. 

Być może zainteresuje Cię również: