Nie da się ukryć, że każde polowanie może dostarczyć obecnym ciekawych przeżyć i doznań. W jego trakcie można odczuć sporo emocji, niekiedy bardzo sprzecznych, a także czystej adrenaliny. Zanim jednak udamy się na polowanie, należy zapoznać się z kilkoma najbardziej kluczowymi wiadomościami i sugestiami w tej kwestii. 

Trochę teorii

Jednym z najbardziej powszechnych typów polowań jest polowania zbiorowe – Biuro Ponowa. Jest organizowane z reguły przez dzierżawcę lub zarządcę konkretnego okręgu łowieckiego, a definicja mówi, że biorą udział w nim więcej niż dwie osoby – ale w przypadku łowów na zające, stwierdzenie “polowanie zbiorowe” ma rację bytu dopiero wtedy, gdy uczestniczy w nim więcej niż sześć osób. 

Najważniejsze zasady

Niezależnie jednak od konkretnych określeń, pewne reguły są niezmienne. Nade wszystko w polowaniu nie może wziąć udział żadna osoba, która nie skończyła osiemnastego roku życia. Co więcej, uczestnik tego wydarzenia nie może być pod wpływem alkoholu lub innych substancji odurzających. Istnieje również szereg reguł wiążących się z tym, że nie można mieć naładowanej broni w czasie, w którym nie jest się na stanowisku – innymi poradami z pewnością podzielą się doświadczeni myśliwi tuż przed rozpoczęciem polowania. 

Być może zainteresuje Cię również: