Prywatne przedszkole w znacznie większej mierze są prowadzone przez osoby prywatne czy też fundacje. Niepubliczne przedszkole przeważnie umiejscowione jest w dużych domkach zbudowanych lub przebudowanych specjalnie do tego celu. 

Jaki jest koszt przedszkola niepublicznego?

Nie da się ukryć, że to ile zapłacisz za czynsz jest bardzo zróżnicowane. W większych miastach takich jak na przykład Kraków za czynsz zapłacisz tysiąc pięćset złotych. Za niepubliczne przedszkole w małym mieście zapłacisz około sześćset złotych miesięcznie.

Zalety przedszkoli prywatnych – jakie są?

Na pewno podjęcie decyzji do jakiego przedszkola zapisać nasze dziecko to bardzo ważna decyzja. Zależy od niej dalszy rozwój a także bezpieczeństwo malucha. Co roku wiele rodziców myśli nad tym – czy wybrać przedszkole publiczne czy prywatne? Aby się na coś zdecydować warto zapoznać się z zaletami tych miejsc. W naszym tekście zobaczysz jakie są zalety przedszkola niepublicznego.
  1. Ogromny wybór zajęć dodatkowych – placówki niepubliczne oferują wiele zajęć dodatkowych dla dzieci. Takich jak między innymi robotyka, nauka gry na instrumentach, basen, tenis, nauka języka obcego, zajęcia taneczne.
  2. Mało liczne grupy – zajęcia w placówce niepublicznej odbywają się w niewielkich grupach. Dzięki temu każde dziecko ma gwarancję idealnej opieki.
  3. Przedszkole jest otwarte cały rok – w przedszkolach niepublicznych nie ma tak zwanej wakacyjne przerwy.
  4. Rodzic ma możliwość wyboru przedszkola profilowanego – funkcjonuje dużo przedszkoli niepublicznych profilowanych. Czyli na przykład przedszkole językowe, sportowe albo artystyczne;
  5. Nowoczesne wyposażenie – takie przedszkola często mają nowoczesne sale,które są wyposażone w zabawki z certyfikatami bezpieczeństwa;
  6. Ogrom atrakcji – przedszkola niepubliczne dają możliwości. Gwarantują aktywności indywidualnie dopasowywane do umiejętności i potrzeb maluchów.
  7. Profesjonalna kadra – niepubliczne placówki zapewniają zarówno pomoc psychologa, logopedy jak i pedagoga.
  8. Własna kuchnia – często w publicznych placówkach nie ma opcji aby dać dziecku wskazany posiłek, jak przykładowo bez mięsa. Przedszkola niepubliczne respektują prośby rodziców w tej kwestii.
  9. Wysoki poziom bezpieczeństwa – wszystkie przedszkola prywatne posiadają indywidualny monitoring, ponadto wstęp do placówki jest pod nadzorem.
Miej w pamięci, że uczęszczanie do przedszkola u dzieci na początku jest stresującym przeżyciem. Z tego właśnie powodu trzeba zapewnić mu najlepsze warunki. Inwestycja w przedszkole niepubliczne w Krakowie jest bardzo wskazana. Zadbaj o rozwój swojego malucha, oraz o jego samopoczucie.

Być może zainteresuje Cię również: