Zastanawiasz się czy udział w zajęciach w szkole językowej to dobry pomysł? Wybór rodzajów kursów, zwłaszcza w w większych miastach, takich jak Warszawa czy Kraków jest doprawdy ogromny. Kurs biznesowy, kurs dla dorosłych, kurs dla studentów, kurs nastawiony na konwersacje… Są nawet kursy dla firm! Co wybrać? 

Nie można zaprzeczyć, że w dzisiejszych czasach znajomość języków obcych jest bardzo mile widziana, a często nawet wymagana na rynku pracy, ale również pomaga w trakcie codziennego przeglądania licznych stron internetowych. Mnóstwo treści widzimy codziennie w języku angielskim, ale inne języki, dajmy na to niemiecki, także są w cenie. Aby należycie opanować zdolność porozumiewania się oraz analizowania wszelkich treści, dobrze jest zapisać się na kurs. Jakie rozwiązanie będzie najlepsze – szkoła językowa, kurs modułowy, a może coś innego?

Jeśli rozglądasz się za kursem angielskiego i mieszkasz w Warszawie lub okolicach sprawdź koniecznie Alfa Lingua

Na co zwrócić uwagę, wybierając kurs językowy?

Zanim wybierzesz rodzaj kursu, powinieneś zorientować się, jakim poziomem danego języka operujesz. Na tej podstawie dobierzesz zajęcia dla siebie. Jeśli, na przykład, władasz już angielskim w stopniu komunikatywnym, ciekawym rozwiązaniem będą prywatne korepetycje, w trakcie których wzbogacisz swoje słownictwo, nauczysz się ciekawych zwrotów i przełamiesz strach przed mówieniem w danym języku. Jeśli jednak musisz zacząć od podstaw, wydaje się, że szkoła językowa będzie najlepszą opcją, która pomoże Ci poznać podstawy języka w grupie osób, które będą się nawzajem wspierać i motywować. 

Kursy, które najczęściej znajdziesz w ofercie szkół języków obcych:

  • angielski biznesowy
  • kurs tradycyjny
  • kurs nastawiony na gramatykę
  • konwersacje
  • kursy przez internet

Im większe miasto, tym wybór rodzajów kursów jest szerszy. Dla przykładu w Warszawie są nawet kursy dla skautów!

Specjalistyczne kursy językowe – przegląd

Istnieją również inne rodzaje kursów językowych, trochę bardziej dopasowanych do konkretnych oczekiwań. Popularne są na przykład kursy danego języka w kontekście wyrażeń związanych z biznesem. Często organizuje się również kilkutygodniowe kursy, które mają miejsce w jednej z europejskich stolic – jeśli chodzi o angielski jest to rzecz jasna Londyn. Będąc w innym kraju, można znacznie łatwiej opanować dany język, gdyż jest więcej okazji do codziennej rozmowy.

Być może zainteresuje Cię również: