Szkolne boiska czy orliki wciąż są pełne młodych sportowców. Aby zadbać o bezpieczeństwo dzieci, podejmowanych jest wiele działań, a boisko powinno być właściwie przygotowane. Trudno poradzić sobie z tym bez piłkochwytów. Nie każdy zdaje sobie sprawę czym one tak właściwie są i z jakiego powodu są one takie istotne. Jakie są podstawowe informacje odnośnie piłkochwytów? Z jakich powodów powinno się je zamontować? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu piłkochwytów?

Piłkochwyty – podstawowe informacje

Piłkochwyty to specjalna, zakładana dookoła boiska konstrukcja, która składa się ze stelaża oraz siatki. Na rynku można znaleźć wiele różnych modeli oraz rozmiarów piłkochwytów. Głównym celem konstrukcji jest zatrzymywanie piłek, dzięki czemu w żadnym wypadku nie przedostają się one poza boisko czy orlik. 

Z jakich powodów piłkochwyty są tak istotne?

Niekiedy klienci nie zdają sobie sprawy, jak ważne jest założenie piłkochwytów. Skutecznie zabezpieczają one zdrowie, a niekiedy też życie osób korzystających z boiska. Dzięki nim nie ma możliwości, żeby wysoko wybita piłka potoczyła się w miejsce, gdzie mogłoby dojść do tragedii.

Co więcej, przeważnie orliki są otoczone domami lub blokami, a nieustannie wypadająca piłka mogłaby przyczynić się uszkodzenia mienia osobistego czy wypadku.

Co wziąć pod uwagę przy wybieraniu piłkochwytów?

Wybierając piłkochwyty warto wziąć pod uwagę kilka podstawowych parametrów. Głównie powinny być one odpowiedniego rozmiaru, ponieważ jedynie w takim przypadku będą skutecznie blokować nawet wysoko kopniętą piłkę. Za optymalną wysokość piłkochwytów uznaje się od 6 do 8 metrów. 

Co więcej, należy znaleźć odpowiedni rodzaj piłkochwytu. Na niewielkich, domowych boiskach doskonale sprawdzają się wolnostojące konstrukcje, przytwierdzane do ziemi za pomocą specjalnych kotwic. Przy większych piłkochwytach konieczne będzie wmurowanie w ziemię specjalnych słupów.

Gdzie można znaleźć najwyższej jakości piłkochwyty?

Podczas szukania piłkochwytów nie należy pomijać również wybrania dobrej firmy. Szczególnie polecana jest firma Stempel – piłkochwyty, która wyróżnia się długotrwałą działalnością w branży, a także wychodzeniem naprzeciw potrzebom wszystkich klientów. W ofercie dostępne są nie tylko rozmaite warianty piłkochwytów, ale też różnorodne wyposażenie do uprawiania sportów w szkołach czy na orlikach. Firma zapewnia również sprawną wysyłkę i zamontowanie sprzętu.

Być może zainteresuje Cię również: