Fotowoltaika jest coraz bardziej popularna. Nie ma w tym nic dziwnego – posiada szereg zalet, których przypisać nie można tradycyjnym sposobom pozyskiwania energii elektrycznej. Z uwagi na coraz większą popularność na rynku działa coraz więcej firm mających w swojej ofercie montaż paneli fotowoltaicznych. W związku z tym pojawia się pytanie co trzeba uwzględnić, wybierając firmę, aby dokonać naprawdę dobrego wyboru.

Jeśli mieszkasz w województwie Pomorskim – z pewnością warto zainteresować się firmą Eco-synergia

Zastanawiając się nad wyborem firmy oferującej montaż paneli fotowoltaicznych, należy pamiętać, że w dużej mierze to właśnie wybrana firma odpowiedzialna jest za sukces całej inwestycji. Bez wątpienia nie należy więc decydować się na pierwszą firmę, którą znajdziemy. Powinna to być decyzja dokładnie przemyślana.

Panele słoneczne na obszarze Pomorskiego kładzie również Sollab

Czy firma posiada certyfikat potwierdzający kwalifikacje?

Jeszcze zanim podpiszemy umowę koniecznie trzeba zapytać czy firma, z którą zamierzamy rozpocząć współpracę posiada certyfikat potwierdzający kwalifikacje instalatorów OZE. Każdy z pracowników zatrudnionych w firmie powinien bowiem przejść odpowiednie przeszkolenie w zakresie montażu paneli słonecznych. Warto dopytać czy firma ma swoich pracowników, czy bazuje na podwykonawcach, których jakość pracy często pozostawia wiele do życzenia. Koniecznie trzeba też dowiedzieć się na jakich urządzeniach bazuje dana firma. Powinna ona sięgać po komponenty pochodzące od znanych i sprawdzonych producentów.

O co jeszcze warto zapytać?

Chcąc powierzyć montaż paneli słonecznych, koniecznie trzeba podczas rozmowy wstępnej zapytać o takie kwestie, jak:

  • projekt;
  • montaż;
  • obsługa;
  • gwarancja;
  • usuwanie ewentualnych awarii.

Firma, na której usługi się decydujemy powinna zapewniać wykonanie projektu. Nie brakuje firm wykonujących projekty absolutnie za darmo. Niektórzy zalecają, aby porównać ze sobą projekty przygotowane minimum przez dwie firmy, zwracając wyjątkową uwagę na moc , którą zaproponowano. Ustalić należy też szczegóły , które dotyczą montażu. Warto zapytać jak szybko firma montuje panele, a także jak długo trzeba czekać na rozpoczęcie prac. Warto przy tym pamiętać, że czasem opłaca się poczekać, jeżeli firma jest naprawdę solidna i pracuje na najwyższym poziomie. Fotowoltaika jest najczęściej bezobsługowa. Warto jednak zapytać czy można liczyć na pomoc jeśli wystąpią jakieś problemy. Ważną kwestią jest też gwarancja. Zawsze trzeba upewnić się jaką gwarancję gwarantuje firma montująca instalację, a także jaki jest jej zakres. Wprawdzie panele fotowoltaiczne raczej nie ulegają awarii, ale zawsze warto mieć furtkę, jeśli coś jednak się wydarzy. Można dopytać również o dofinansowanie. Wiele firm proponuje pomoc w jego uzyskaniu, co znacznie obniża koszt wykonania instalacji.

Jak szukać firmy montującej panele słoneczne?

Znalezienie firmy wykonującej montaż paneli słonecznych nie jest dziś problemem. Przykładem jest chociażby województwo pomorskie, w którym takich firm działa naprawdę wiele. Zawsze można posiłkować się Internetem. Trzeba tylko wpisać w wyszukiwarce internetowej frazę „montaż paneli słonecznych”, aby bez zbędnych problemów znaleźć firmę montującą panele w danym regionie.

Montaż paneli słonecznych trzeba powierzyć mającej szerokie doświadczenie firmie świadczącej usługi na wysokim poziomie. Na szczęście obecnie znalezienie takiej firmy nie jest trudne.

Być może zainteresuje Cię również: